Para Sayma Makinesi Fiyatları Nelerdir

Genellikle yoğun para akışının yaşandığı bankalar ve büyük şirketlerin tercih ettiği makineleri kullanım alanlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösteren elektronik aletlerdir. Para sayma makineleri para sayımı yaparken hatasız para sayımı yapma özelliğine de sahip olan makinelerdir.

 Para sayma makineleri 2D ve 3D sistemlerine sahip elektronik aletlerdir. 2D özelliğine sahip para sayma makineleri sayılan banknotların değerini ölçme özelliğine sahiptir. 3D özelliğine sahip olan para sayma makineleri ise sayılan banknotların genişliğini ölçme özelliğine sahiptir. Para sayma makinelerinin içerisinde bulunan IR sensörleri sayesinde sayılan paranın sahte olup olmadığını, sayılan paranın rengini belirleme özelliğine sahiptir.

Para sayma makinelerinin fiyatları kullanım alanına ve özelliğine göre değişmektedir. Para sayma makinelerinin iki çeşidi bulunmaktadır; bozuk para sayma makinesi ve kağıt para sayma makinesi olarak sınıflandırılmaktadır. Bozuk para sayma makineleri çoğunlukla bozuk para işleri ile uğraşan market ve diğer küçük işletmeler tarafından tercih edilirken, kağıt para sayma makineleri ise yoğun para akışının fazla olduğu bankalar ve büyük firmalar tarafından tercih edilir.

 Para sayma makinesi fiyatları özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; kesik parayı, sahte parayı ve yırtık parayı ayırt edebilen kağıt para sayma makineleri ile sadece kağıt para sayabilen makinelerin fiyatları birbirinden farklıdır. Para sayma makinesi fiyatları genellikle 700 tl ile 20.000 tl arasında değişiklik gösterebilir. Makinenin özelliğine ve kalitesine göre fiyat aralıkları farklılaşabilir.

Para Sayma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Para sayma makinesi alırken dikkate almanız gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumları ve özellikleri göz önüne alarak para sayma makinesi almanız gereklidir. Para sayma makinesi alırken ihtiyacınız olan özellikleri göz önüne alarak para sayma makinesi almanız daha doğrudur.

  • Sayılacak paraya göre ( kağıt yada bozuk para olarak),
  • Makinenin kalitesi ve özellikleri,
  • Makinenin sağlam ve kullanışlı olması,
  • Sayacağınız paranın akışına göre,
  • Para sayma makinesinin türüne göre,
  • Paranın sahte olup olmadığını tespit etme özelliğine,
  • Sayılan paranın banknot miktarını hesaplamasına,
  • Banknotlardaki hasarı tespit etme özelliğine.
× Bize Hemen Ulaşın